No dobra, może trochę przesadziłam, bo dopinam jeszcze całość od strony technicznej, wciąż jeszcze wprowadzam „ostatnie poprawki” w tekście, ale przedsprzedaż faktycznie jest już za rogiem i rozpocznie się pod koniec miesiąca. Tego miesiąca!

W zasadzie myślę tylko o tym, żeby już nic się nie wysypało i nie rozsypało tak bardzo, żebym musiała (po raz kolejny) przekładać tego terminu

No dobra Agnieszka, ale o czym tak w ogóle jest ten Twój e-book?

Celem mojej książki było przybliżenie tematu budowy i kładę nacisk głównie na kwestie gruntownego przygotowania się do niej. Wszystko, o czym piszę, opowiadam z perspektywy architekta, ale architekta, który poza projektowaniem, ma również do czynienia z budową i innymi uczestnikami procesu inwestycyjno-budowlanego.

To ponad 200 stron wiedzy, doświadczenia i wskazówek, które pomogą Ci przygotować się do budowy. Oczywiście, ta publikacja pomoże Ci skompletować potrzebne do budowy dokumenty, podjąć dobrą decyzję przy wyborze działki czy też projektu. Myślę, że pomoże Ci również nawiązać owocną współpracę z architektem, kierownikiem budowy czy wykonawcami poszczególnych etapów budowy, aż w końcu rozpocząć budowę. Jakkolwiek uważam, że największą wartością tej publikacji są wypowiedzi innych inwestorów, czyli osób będących na różnych etapach tego procesu. Tym bardziej, że zagadnienia mojego e-booka to propozycje tematów, które otrzymałam od przyszłych inwestorów.

Z tego miejsca chcę podziękować osobom, które wysłały do mnie propozycje zagadnień. Dziękuję! Bez Was ten e-book nie byłby taki sam!

Zobacz opinie, które pojawiły się dotychczas

(kliknij, aby powiększyć)

pokazanie opinii o ebooku przyszłym klientom

Dla kogo jest e-book?

W skrócie mogę powiedzieć, że dla osób planujących budowę. Jakkolwiek wiem, ze to może być za mało, dlatego właśnie przygotowałam bardziej obszerną odpowiedź.

E-book jest dla Ciebie, jeśli:
  • marzysz o swoim domu, ale nie masz pojęcia, od czego zacząć;
  • szukasz źródła, z którego dowiesz się co i kiedy należy zrobić, bo zaczynasz myśleć, że nie dasz rady, a to, że każdy mówi coś innego, frustruje Cię bardziej niż brak informacji;
  • chcesz wiedzieć, co wpływa na koszt budowy, jak określić ile pieniędzy potrzebujesz, by zacząć budowę oraz jak możesz ograniczać koszty;
  • kupiłeś działkę i głowisz się co dalej albo zamierzasz dopiero ją kupić;
  • nie wiesz, jak wygląda współpraca z architektem, nie masz projektu i zastanawiasz się jakie możliwości, daje Ci wybór projektu indywidualnego;
  • masz już wybrany projekt i jesteś na etapie załatwiania formalności, ale chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat przygotowania i rozpoczęcia budowy;
  • zastanawiasz się, co trzeba zrobić po otrzymaniu pozwolenia na budowę;
Jak również, jeśli:
  • masz już projekt i działkę, ponieważ e-book odnosi w dużej mierze do budowy, a nie tylko do jej rozpoczęcia;
  • widziałeś spis treści i po prostu jesteś ciekaw materiału, który przygotowałam;
  • interesuje Cię temat budowy, procesu projektowego oraz współpracy z architektem;
kup e-booka 20% taniej – wypełnij formularz i odbierz kod rabatowy!
.

Dlaczego zaczęłam go pisać?

(Kilka faktów, które znajdziesz również w e-booku)

Często dostaję od inwestorów pytania dotyczące budowy czy też samego procesu projektowego. Zauważyłam, że jest to bardzo potrzebny temat. Poza tym niestety, muszę przyznać, że brakuje materiałów, z których mogłyby korzystać osoby planujące budowę własnego domu, niemające wykształcenia kierunkowego. Materiały pojawiające się na rynku są kierowane głównie do architektów oraz innych branżystów i szczerze przyznaję, że rzadko kiedy dotyczą one budowy domów jednorodzinnych.

To zmotywowało mnie do działania. W listopadzie 2020 roku zmieniłam na Instagramie tematykę swojego profilu, a w zasadzie zasadzie użyłam konta, które było moim portfolio, i zaczęłam dodawać materiały poświęcone zagadnieniom związanym z budową, skupiając się na współpracy z architektem oraz samym procesie projektowym. Na Instagramie wysłałam wówczas ponad 60 wiadomości i zadałam osobom budującym dom pytanie: „Jaka jest jedna rzecz, którą chciałbyś/chciałabyś wiedzieć przed budową?” Dostałam wówczas 23 odpowiedzi (prawdę mówiąc, zakładałam, że odpowie maksymalnie 5 osób). W lutym powtórzyłam to pytanie na instagramowym profilu – odpowiedziało mi 38 osób. Wszystkie odpowiedzi spisałam. Posłużyły mi one do uzupełnienia planu ramowego e-booka.

W marcu 2021 zaczęłam pisać. Dostałam wówczas kilkadziesiąt wiadomości z propozycją zagadnień, których – zdaniem przyszłych inwestorów – nie może zabraknąć. Dlatego też żaden podpunkt, który zawarłam w e-booku, nie jest przypadkowy. Duży nacisk kładę oczywiście na zagadnienia stricte projektowe (bo projekt to podstawa budowy), wyjaśniam, jak wygląda proces projektowy i współpraca z architektem, ponadto dodałam kilka ćwiczeń do wykonania, by pomóc Ci lepiej zrozumieć Twoje potrzeby. Możliwości finansowe, czyli budżet i płynność finansowa, to fundament prowadzenia budowy i wielu podejmowanych decyzji, dlatego i ten temat omawiam naprawdę skrupulatnie.

Omawiam również wszystkie dokumenty niezbędne do rozpoczęcia budowy, a koniec poruszam również temat technologii, wyboru sposobu ogrzewania, który przygotowałam wspólnie z kolegą – doświadczonym inżynierem branży sanitarnej – Karolem Mojzychem, a także organizacji robót i rozpoczęcia budowy.

kup e-booka 20% taniej – wypełnij formularz i odbierz kod rabatowy!
.

Udostępnij post!

MOGĄ CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Sprzedaż ruszyła!

Odbierz  kod rabatowy i kup e-booka taniej!

PODOBNE ARTYKUŁY

Sprzedaż ruszyła!

Odbierz  kod rabatowy i kup e-booka taniej!

PODOBNE ARTYKUŁY

KOMENTARZE