co mnie wyróżnia

Analizy projektów

Analiza projektu to ocena projektu pod względem funkcjonalności, estetyki, użytkowania przestrzeni. Analiza projektu pomoże Ci zrozumieć kluczowe elementy projektu i zapewnić optymalne wykorzystanie przestrzeni.

Każdy projekt jest inny.

Dlatego za każdym razem staram się pomóc inwestorom jak najlepiej dopasować projekt do ich potrzeb. Szukam sposobów na poprawienie projektów oraz ulepszenie tworzonej przestrzeni, zapewniając harmonię między estetyką a funkcjonalnością.

Jak pracuję?

|

Etap 1: Analiza projektu

1. Poznanie potrzeb inwestora
2. Sprawdzenie projektu

Sprawdzam projekt pod kątem założeń i wątpliwości inwestora. Oceniam jego funkcjonalność. Sprawdzam, czy proponowana aranżacja wnętrz wymaga poprawy. Weryfikuję rzuty instalacji sanitarnych i elektrycznych.

3. Spotkanie online & rozmowa

Podczas spotkania szczegółowo omawiam projekt i problemy związane z funkcjonalnością oraz sposobem użytkowania. Następnie wyjaśniam jakie widzę możliwości zmian w przeanalizowanym projekcie. Odnoszę się do zmian, które chcesz wprowadzić. Odpowiadam na Twoje pytania dot. projektu.

4. Przygotowanie podsumowania

3-4 dni po rozmowie otrzymujesz ode mnie podsumowanie naszej rozmowy ze szczegółowym opisem kwestii, o których rozmawialiśmy („czas wysyłki podsumowania zależy zależności od ilości pracy).

5. Kontakt mailowy

Przez miesiąc od naszej rozmowy możesz skontaktować się ze mną – odpowiem na każde pytanie dot. kwestii, które wciąż budzą Twoje wątpliwości.

|

Etap 2: Rozszerzenie analizy

Weryfikacja zmian

Sprawdzam, czy zmiany, które zaproponowałam zostały prawidłowo naniesione na projekt, odpowiadam na dodatkowe pytania oraz wydaję wytyczne do poprawy dla projektanta.

PRZYGOTOWANIE RYSUNKÓW ZE ZMIANAMI LOKATORSKIMI

Przygotowuję rysunki ze zmianami lokatorskim, uwzględniając zaproponowane podczas analizy zmiany, a następnie przekazuję gotowy (zwymiarowany i opisany) rzut w formie pdf.

Wprowadzenie zmian do projektu

Przygotowuję koncepcję z uwzględnieniem zaproponowanych podczas analizy zmian, a następnie przekazuję gotowy (zwymiarowany i opisany) rzut w formie pdf.

“Funkcjonalność jest ponadczasowa”

— Agnieszka Zakrzewska-Kowalska

Dlaczego warto?

 • Analiza projektu = oszczędność Twojego czasu i pieniędzy!

 • Sprawdzam realną możliwość wprowadzenia zmian, które planujesz wprowadzić i wyjaśniam, z czym będą wiązały się zmiany.

 • Otrzymasz ode mnie jasne wytyczne, co do poprawek, które będziesz mógł/mogła wprowadzić jeszcze na etapie adaptacji projektu.

 • Dzięki weryfikacji projektu unikniesz błędów, których wychwycenie i korygowanie na budowie będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami.

Opinie moich klientów

Brakowało nam takiej rozmowy z architektem, który by wyraził swoją opinię „dlaczego tak”. Do tej pory dostaliśmy tylko suchy rzut bez omówienia plusów/minusów niektórych rozwiązań. Każde nasze uwagi były od razu wprowadzane – a jak się okazało być może niesłusznie, bo częściowo wróciliśmy do pierwotnej wersji. Można było zaoszczędzić sporo czasu z kolejnymi etapami projektu…

— Klaudia J.

Bardzo polecamy współpracę z panią Agnieszką. Pani Agnieszka bardzo kompleksowo zajęła się oceną funkcjonalności dużego mieszkania, które zamierzaliśmy kupić. Przygotowała dla nas wyczerpującą analizę dotyczącą dotychczasowych rozwiązań w mieszkaniu, a następnie zaproponowała szereg świetnie przemyślanych rozwiązań (dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, powiększenie łazienki, przesunięcie ścian i drzwi w pokojach), które sprawiły, że mieszkanie odpowiada naszym wysokim oczekiwaniom w zakresie jego funkcjonalności. Pani Agnieszka z dużą cierpliwością tłumaczyła nam zawiłości architektoniczne. Dodatkowo, przedstawiała kilka wersji i propozycji każdego z nowych rozwiązań, dzięki czemu zawsze mieliśmy wybór i mogliśmy przedyskutować która z opcji będzie dla nas najkorzystniejsza. Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania Pani Agnieszki. Czuliśmy się zaopiekowani na każdym etapie współpracy.

— Anna M.

Bardzo dziękujemy za rozmowę i przesłaną analizę. Widać, ze włożono w to sporo pracy i czasu. Wszystko jest tak dokładnie przeanalizowane i sprawdzone. Dostaliśmy bardzo cenne oraz konkretne uwagi oraz porady. Właśnie o taką pomoc nam chodziło. Dokładnie jest pokazane co zmienić i poprawić.
Jeszcze raz dziękujemy 😊 Dzięki temu wiemy ze musimy pare spraw jeszcze przemyśleć, a inne od razu zmienić, póki jest na to jeszcze czas 😊.

— Magdalena J.

Inwestycja pieniędzy w tą analizę była najlepszą inwestycją! Ze względu na to, że mieliśmy projekt indywidualny domu chcieliśmy jeszcze, aby ktoś spojrzał swoim fachowym okiem na nasz projekt. I tu akurat Panią Agnieszkę obserwowałam długi czas na instagramie i wiedziałam do której osoby należy się zgłosić. Sam przebieg analizy był świetny .Pani Agnieszka rzetelnie sprawdziła nasz projekt oczywiście rozpisałam jej wszystkie nasze wątpliwości przed nasza rozmową na kamerkach, ale i również Pani Agnieszka ,, wyłapała’’ swoim okiem różne kolejne błędy, których nawet nie byliśmy świadomi. Nawet gdy nasz architekt poprawiał te błędy i wysyłałam Pani Agnieszce projekt po poprawkach to zawsze odpisywała na moje pytania i poświęcała swój czas na przeanalizowanie tych poprawek. Jestem bardzo zadowolona, uważam że lepiej zainwestować te pieniądze w tą analizę, niż podczas budowy inwestować w nerwy i stres bo coś jest jednak źle na projekcie. Z czystym sumieniem po prostu polecam!!

— Izabela i Łukasz

Cieszę się, że zdecydowałam się skorzystać z Analizy projektu. Analiza była bardzo szczegółowa, pomimo tego że chciałam zmienić dosłownie 3 rzeczy, Pani Agnieszka omówiła każdy element mojego projektu. Dzięki temu wiem, że budowa domu będzie przebiegała o wiele sprawniej i bez nie potrzebnych stresów. Polecam każdemu, kto jeszcze się zastanawia;)

— Joanna W.

Sporo się działo na początku budowy więc opinię dodaję z lekkim poślizgiem. Zakup analizy projektu to były świetnie spożytkowane pieniądze!
1. Analiza wykonana naprawdę szczegółowo, omówiona każda część domu, szczególnie miejsca, na które zwróciliśmy uwagę w mailu.
2. Zaproponowane rozwiązania bardzo celne. Analizę zarezerwowaliśmy na ostatnią chwilę i po spotkaniu, na tydzień przed kopaniem pod fundamenty, na szybko wprowadziliśmy prawie wszystkie zaproponowane zmiany, co wiązało się z przesuwaniem ściany nośnej i sporej ilości działowych i kilkoma drobniejszymi rzeczami.
3. Materiały przesłane po konsultacji są bardzo szczegółowe. Wiadomo, że po rozmowie wiele rzeczy można zapomnieć ale dzięki sporemu pdfowi z omówieniem plus zmiany narysowane na projekcie i inspiracje można do tego wracać.
Zdecydowanie polecam! Mieliśmy o naszym domu już ustalone wyobrażenie, ale dzięki dodatkowej parze profesjonalnych oczu udało nam się to jeszcze udoskonalić. I jeszcze raz podkreślę ogrom wykonanej pracy.
Dziękujemy!

— Monika i Przemek

Jak to działa?

 • 1

  Przed konsultacją proszę o przesłanie materiałów (opis w zgłoszeniu, które otrzymasz ode mnie mailowo). Zgłoszenie powinnam otrzymać minimum 7 dni przed rozmową. Jeśli czegoś będzie brakować, otrzymasz ode mnie maila z prośbą o uzupełnienie. To niezbędne, abym mogła przygotować się do spotkania.

 • 2

  Po potwierdzeniu rezerwacji terminu otrzymasz ode mnie link do spotkania.

 • 3

  Spotkanie odbywa się online. Sposób komunikacji – Microsoft Teams/Zoom

 • 4

  Czas trwania spotkania online 60 minut (+/- 10 minut).

umów się na analizę

Kiedy?

 • 1

  Jeśli masz już wybrany projekt, to najkorzystniej będzie jeśli umówimy się przed jego zakupem. Omówimy wówczas dokładnie rozwiązania w nim zawarte, otrzymasz potwierdzenie, jakie zmiany warto wprowadzić na etapie adaptacji projektu.

 • 2
  Jeśli masz już kupiony projekt umówmy się przed adaptacją – odniosę się do zmian, które chcesz wprowadzić.
 • 3

  W przypadku projektu indywidualnego najkorzystniej będzie jeśli umówimy się przed zatwierdzeniem projektu.

Jak?

 • 1

  Wyślij do mnie e-mail z tytułem: „Analiza projektu” na adres: kontakt@architektpisze.pl. Napisz, (ogólnie!) o czym chcesz ze mną porozmawiać. W odpowiedzi otrzymasz ode mnie zgłoszenie do wypełnienia. Opisuję tam dokładnie jakich informacji i załączników potrzebuję do analizy projektu.

 • 2

  Ustalenie terminu i dokonanie płatności. Termin jest potwierdzony i zarezerwowany na 100% dopiero po zaksięgowaniu wpłaty.

 • 3

  Po potwierdzeniu rezerwacji terminu otrzymasz ode mnie link do spotkania.

Najczęściej zadawane pytania

Czy analiza projektu na etapie rozpoczętej budowy (lub tuż przed) jest możliwa?

Tak. Analizowałam już projekty na etapie fundamentów i w trakcie SSO (stan surowy otwarty). Jednak korzystniej będzie jeśli umówimy się wcześniej.

Czy poprawiasz też projekty, czy tylko je sprawdzasz?

Oczywiście pracuję również projektowo – nanoszę poprawki zaproponowane podczas analizy, a czasem tworzę układ funkcjonalny od zera. Jeśli interesuje Cię opcja wprowadzenia zmian do koncepcji, poprawa funkcjonalności lub przygotowanie koncepcji, daj mi o tym znać w zgłoszeniu.

Czy naniesienie zmian na projekt jest w cenie czy wiąże się z dodatkowym kosztem?

Przygotowanie rysunków ze zmianami (architektura i instalacje elektryczne, wod-kan itp.) jest wyceniane oddzielnie. Szczegóły ustalamy po analizie.

Czy pomagasz wybrać między dwoma projektami?

Tak.

Jaki jest czas oczekiwania na analizę?

Wszystko zależy od nakładu pracy, ale na ogół jest okres 10 dni.

Czy jedno spotkanie wystarczy?

Kontynuacja pracy nad projektem lub/i dalsze konsultacje zapewniają najlepsze efekty – mamy wówczas przestrzeń do korygowania rozwiązań projektowych.

jaka jest cena?

|

Etap 1: Analiza projektu

Analiza projektu domu lub mieszkania

– od 950 zł brutto

Analiza dokumentacji projektowej aranżacji wnętrz

– od 1350 zł brutto

|

Etap 2: Rozszerzenie analizy

Weryfikacja zmian

– od 500 zł brutto

Przygotowanie rysunków ze zmianami lokatorskimi

– od 1800 zł brutto

Wprowadzenie zmian do projektu

– od 2500 zł brutto

Uwagi:
 1. Analizy projektu są wyceniane indywidualnie. Cena jest zależna od złożoności problemu projektowego. Wycenę podaję po otrzymaniu zgłoszenia.
 2. Puste rzuty mieszkań, np. mieszkania 2-kondygnacyjnych z antresolą do zagospodarowania, wymagają rozplanowania najpierw układu funkcjonalnego i wyceniam to dodatkowo.
 3. Wszystkie prace projektowe wyceniam indywidualnie. Zakres i szczegóły współpracy ustalamy mailowo, a pracę rozpoczynam dopiero po akceptacji oferty.
Jeśli potrzebujesz pomocy w rozplanowaniu lub poprawie układu funkcjonalnego

Zapoznaj się z ofertą usług projektowych – wystarczy kliknąć w przycisk poniżej.

Opinie moich klientów

Jestem bardzo zadowolony z analizy. Nad projektem indywidualnym pracujemy od prawie roku. Za nami masa poprawek, konsultacji, prób zaczerpnięcia opinii od znajomych budowlańców i ogólnie tygodnie straconego czasu… Żałuję, że tak późno zdecydowałem się na analizę Pani Agnieszki, ponieważ projekt mógłby być skończony o wiele wcześniej i to bez błędów! Cała analiza przedstawiona mega czytelnie oraz z wytłumaczeniem każdej ze zmian.
Serdecznie dziękuję :)

— Adam Kostka

Spotkanie konstruktywne, rady i wskazówki bardzo cenne. Spostrzeżenia Pani Agnieszki były trafne, a analiza kompleksowa. Usługa bardzo przydatna zarówno przy optymalizacji i dostosowywaniu projektów „gotowych” jak i tych, podobnie jak nasz, tworzonego od podstaw, gdy godziny spędzone nad koncepcją utrudniają znalezienie nowego spojrzenia na rozwiązania funkcjonalne. Wiemy co należy poprawić, aby uniknąć ewentualnych problemów. Spotkanie przebiega w bardzo miłej atmosferze. Polecamy! Pani Agnieszka uratuje każdy projekt.

— Agata&Maciek

Długo zastanawiałam się czy skorzystać z Twoich usług, w końcu analizowaliśmy nasz projekt od ponad roku, w rodzinie budowlańcy, projekt indywidualny, architekt pod telefonem…
Odezwałam się późno, bo na etapie fundamentów, głównie dla spokojniejszego sumienia – choćby żeby usłyszeć, że nie da się lepiej, bo na tym etapie to już chyba nie da się nic doradzić? No więc się da. Każda wskazówka na wagę złota. Rzeczy, na które sami nigdy byśmy nie wpadli. Zanim się zdecydowałam, cena za konsultację wydawała się trochę spora, ale teraz uważam to za NAPRAWDĘ dobrze wydane pieniądze. Rozwiane wszystkie wątpliwości i odpowiedzi do każdego pytania. Dzięki :)
Wprowadzamy wszystkie zmiany, które zasugerowałaś.
Nie umiem powiedzieć jak bardzo polecam!!!

— alienowa

Bardzo długi czas zastanawiałam się, czy skorzystać z analizy. Projekt wybraliśmy dawno temu, wiele miesięcy zastanawiania się nad zmianami, nad tym co chcemy, czego potrzebujemy, co nas denerwuje w codziennym funkcjonowaniu w obecnym mieszkaniu. Przeszukiwanie grup na fb, podpatrywanie rozwiązań u innych, którzy budowali podobny dom – codzienność. Wprowadziliśmy nawet wstępne zmiany z projektantką i czuliśmy cały czas, że coś jest nie tak. Fundamenty wylane (ruszamy z budową na wiosnę) i to uczucie „jak coś jest nie tak, to będzie jeszcze można zmienić”.

Wątpliwości spisałam z mężem na kartce i zostały one omówione na analizie, a poźniej opisane przez Panią Agnieszkę, która pokazała nam inny punkt widzenia. Przeanalizowała projekt pod względem funkcjonalności co zaowocowało tym, że otworzyła nam drogę na rozwiązania na które wcześniej nie wpadliśmy. Dzięki niej mogliśmy również wyłapać „fakapy” w projekcie. Dziękujemy.

— Ania i Michał

Jesteśmy bardzo zadowoleni z konsultacji z Panią, z podejścia, profesjonalizmu, z wyrozumiałości (rozpraszający bobas podczas video). Pani pomysł od razu nam się spodobał, jakby czytała Pani w naszych myślach. Jeszcze raz bardzo dziękujemy i jeśli ktoś jeszcze się zastanawia, czy konsultować z Panią swój projekt, niech lepiej szybko się kontaktuje, bo rozwieje Pani wszystkie wątpliwości!

— Natalia D.

Nasza przygoda z tworzeniem projektu trwa już od bardzo dawna. Podczas niej mieliśmy kontakt z wieloma architektami, jednak to współpracę z Panią Agnieszką polecamy najbardziej! Analiza została przeprowadzona w profesjonalny i rzetelny sposób. Dostaliśmy wiele cennych wskazówek, które na pewno wykorzystamy w naszym projekcie. Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości co do własnego projektu, to koniecznie musicie skorzystać z usług Pani Agnieszki, dzięki którym unikniecie kosztownych błędów. Zakup analizy jest wydatkiem, który na pewno się opłaci :) Dziękujemy!

— Emilia i Michał

kim jestem?

Nazywam się Agnieszka Zakrzewska-Kowalska i jestem architektem. Fascynuje mnie kształtowanie architektury, a najbardziej wciąga mnie sprawdzanie projektów i weryfikacja ich rozwiązań pod względem wygody użytkowania. Za każdym razem szukam sposobów na poprawienie projektu oraz ulepszenie tworzonej przestrzeni.

Uwielbiam minimalizm i architekturę skandynawską. Pracuję z inwestorami z całej polski i z zagranicy. Dotychczas współpracowałam przy projektach m.in. z Arabii Saudyjskiej, Anglii, Niemiec, Norwegii, USA, Austrii, Holandii.